Міжнародна весняна школа “На шляху до гарантування безпечності харчових продуктів” (14-16.05.19, м. Київ)
14-16 травня 2019 р. кафедра ветеринарно-санітарної експертизи факультету ветеринарної медицини НУБІП України спільно із НМЦ «Агроосвіта» провелиМіжнародну літню школу «На шляху до гарантування безпечності харчових продуктів: підходи у запровадженні та здійсненні європейського контролю за безпечністю харчових продуктів» присвячену 100-річчю факультету ветеринарної медицини Національного університету біоресурсів і природокористування України. Захід відбувся у рамках реалізації проекту Європейського Союзу Еразмус+ напряму модуль Жана Моне – “Контроль безпечності харчових продуктів у ЄС”.
У роботі Весняної школи взяли участь 50 осіб, зокрема з Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Швейцарсько-українського проекту «Створення системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у циклі виробництва та збуту молочних продуктів в Україні», Українського сертифікаційного органу ТОВ «Органік Стандарт», Науково-дослідного центру незалежних споживчих експертиз «Тест», компаній ТОВ Agroрlus 2006, БІОМІН Україна, ТОВ РОМЕР Лабс Україна, французько-української компанії «ЖЕСТ», Проект Європейського Союзу Еразмус+ напряму Розвиток потенціалу вищої освіти «Поліпшення навичок з лабораторної практики у фахівців агро-продовольчого сектору Східної Європи» Ag-Lab, факультетів ветеринарної медицини України, громадських організацій.
У рамках Школи та Круглого столу було розглянуто питання контролю безпечності харчових продуктів та імплементації Європейських та міжнародних вимог у національне законодавство; шляхів гарантування безпечності харчових продуктів протягом харчового ланцюга (управління ризиками та контроль); сертифікації органічних харчових продуктів. Проведення весняної школи забезпечило учасників та залучених до участі всебічною, актуальною та об’єктивною інформацією про контроль за безпечністю харчових продуктів в ЄС та відповідним національним законодавством, сприяло підвищення обізнаності щодо проблем та завдань пов’язаних з безпечністю харчових продуктів та кормів. Учасники заходу визнали, що сучасний стан імплементації європейських вимог до контролю безпечності харчових продуктів вимагає усвідомленої участі усіх зацікавлених сторін – операторів ринку харчових продуктів, компетентних органів та споживачів, що потребує значних зусиль науковців, підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Держпродспоживслужби України, а також міжурядових і міжнародних організацій.
Додатково:
Назва: «EU Food Safety Control» (№587548-EPP-1-2017-1-UA-EPPJMO-MODULE)
Ціль: сприяння кращому розумінню європейської системи безпечності продуктів харчування та цілей офіційного контролю харчових продуктів на рівні ЄС. Ключові теми – законодавство про харчові продукти та корми, належна гігієнічна практика, аналіз ризиків, аудит органічного сільського господарства.
Цільова аудиторія: викладачі, студенти університетів та коледжів, науковці, аспіранти, представники Держпродспоживслужби, підприємці.